Waiting
SumDU

Перегляд розробки

Назва розробки

Фільтр розплаву (плаву) азотних і комплексних добрив типу ФГПЦ

Галузь

Хімічна промисловість

   

Автори

Артюхов А.Є., Кононенко М.П., Склабінський В.І., Скиданенко М.С.

Сутність розробки, її опис, основні характеристики

Фільтр розплаву азотних і комплексних добрив типу ФГПЦ призначений для подрібнення великих часток, гомогенізації компонентів і фільтрування розплаву азотного або комплексного добрива перед його подачею в гранулятор.

Інтелектуальний захист розробки

Сумський державний університет є заявником і власником більше 80 авторських свідоцтв і патентів на способи і апаратурне оформлення процесів гранулювання різних речовин (в т.ч. близько 40 по вібраційних грануляторів і фільтрам плаву азотних добрив).

Порівняння зі світовими аналогами

Фільтр розплаву азотних і комплексних мінеральних добрив типу ФГПЦ відповідає світовим аналогам.

Економічна привабливість розробки для просування на ринок, впровадження та реалізації, показники, вартість

Застосування фільтру в 3-5 рази зменшує кількість зупинок гранулятора для очищення від включень, що містяться в розплаві; дозволяє подавати в гранулятор очищений розплав, що спрощує його обслуговування; покращує гранулометричний склад одержуваного продукту, внаслідок зниження забивання отворів корзини гранулятора. Крім того, фільтр забезпечує подрібнення добавок, що знаходяться в розплаві, і їх гомогенізацію з рідкою фазою, що дозволяє випускати комплексні добрива. Приблизний економічний ефект від застосування фільтра, за рахунок зниження втрат продукту від зупинок грануляційного обладнання та з пилом, складає понад 200 тис. дол. США на рік для агрегату АС- 67.

Галузі, міністерства, відомства, підприємства, організації, де планується реалізувати результати розробки

Фільтр розплаву азотних і комплексних мінеральних добрив типу ФГПЦ застосовується в хімічній промисловості на підприємствах , які виробляють азотні і складні мінеральні добрива.

Стан готовності розробки до впровадження

Фільтр розплаву азотних і комплексних мінеральних добрив готовий до впровадження.

Результати впровадження

Фільтр розплаву азотних і комплексних мінеральних добрив типу ФГПЦ впроваджений на підприємствах Росії та України.

Визнання розробки (сертифікати, нагороди тощо)

Конструкторська документація і фільтр розплаву азотних і комплексних мінеральних добрив типу ФГПЦ Сумського державного університету, сертифікований ПП «СЦ НАСТХОЛ» № РОСС UA.АЯ45.А01260 від 24.04.2008р., обладнання дозволено для застосування Федеральною службою з екологічного, технологічного і атомного нагляду Росії (№ РРС 00-22575). Розробка і виробництво грануляційного, масообмінного і фільтрувального обладнання сертифіковане на відповідність вимогам ISO 9001:2000 (сертифікат HU 08/ 3130 від 28.03.2008 р.) і пройшла інспекційну сертифікацію в BUREAU VERITAS (сертифікат № KIV/ITD/096/2010 ).

 

Центр науково-технічної і економічної інформації

вул. Р.-Корсакова, 2, Суми, 40007, Україна тел. (0542)68-76-73, 33-41-08

E-mail: info@cnti.sumdu.edu.ua, dkurbatov@sumdu.edu.ua

Шановні співробітники!

Виконавши авторизацію у сервісі, Ви маєте можливість ...