Waiting
SumDU

Перегляд розробки

Назва розробки

Заглибний свердловинний насосний агрегат типу ЕВА

Галузь

Хімічна промисловість

Автори

Каплун Ігор Петрович

Сутність розробки, її опис, основні характеристики

Насосний агрегат призначений для заміни відцентрових насосів типу ЕЦВ вітчизняного виробництва, які на даний час широко застосовуються для підйому води в системах комунального та промислового водопостачання і мають ряд проблем при експлуатації. За рахунок використання осьових проточних частин з підвищеним ККД, прогресивних матеріалів та ряду конструктивних заходів, створені насосні агрегати мають кращі показники економічності, надійності та довговічності.

Інтелектуальний захист розробки

Ряд конструктивних рішень, закладених в основу розробленого агрегату можливо розглядати як базу для отримання охоронного документу у вигляді патенту на корисну модель.

Порівняння зі світовими аналогами

Розроблений насосний агрегат за показниками економічності та довговічності не поступається кращим світовим аналогам виробництва Італії та Німеччини

Економічна привабливість розробки для просування на ринок, впровадження та реалізації, показники, вартість

Економічна привабливість розробки полягає у тому, що насосний агрегат навіть у вигляді дослідного зразка при одиничному виробництві має ціну, нижчу за імпортні насоси, забезпечуючи ККД та довговічність орієнтовно на такому ж рівні. При налагоджені серійного виробництва ціну агрегату можливо суттєво знизити, що позитивно вплине на зростання попиту. Розроблений насосний агрегат ЕВА10-120-60 був впроваджений на водозаборі ВАТ"Сумихімпром". Показники та вартість насосних агрегатів можуть змінюватися у досить широких межах в залежності від габариту свердловини, глибини спуску агрегату, його конструктивного виконання та застосованих матеріалів.

Галузі, міністерства, відомства, підприємства, організації, де планується реалізувати результати розробки

Найбільш перспективним виглядає впровадження розробленого агрегату на підприємствах комунального водопостачання, крупних підприємствах металургійної, хімічної, нафтопереробної та інших галузей, де наявна потреба у підйомі значних об'ємів води з артезіанських свердловин і насосне обладнання використовується цілодобово, з перервами лише на техобслуговування і ремонт. В таких умовах навіть відносно незначне підвищення показників економічності забезпечує суттєвий економічний ефект. 

Стан готовності розробки до впровадження

Розроблений агрегат повністю готовий до впровадження та освоєння у виробництві.

Результати впровадження

Розроблений агрегат використовується на водозаборі ВАТ "Сумихімпром".

 

 

Центр науково-технічної і економічної інформації

вул. Р.-Корсакова, 2, Суми, 40007, Україна тел. (0542)68-76-73, 33-41-08

E-mail: info@cnti.sumdu.edu.ua, dkurbatov@sumdu.edu.ua

Шановні співробітники!

Виконавши авторизацію у сервісі, Ви маєте можливість ...